Kosmetyki, olejki do włosów

Wygląd pięknej kobiety

Mikrodermabrazja

10 marca 2014

Kategoria: Pielęgnacja ciała;
Tagi: , , ,

Mikrodermabrazja to zabieg o kosmetycznym charakterze. Polega on na tym, iż przy użyciu strumienia mikrokrysztalków ścieraniu ulegają warstwy naskórka. Jest to zatem specjalistyczna odmiana peelingu i zdecydowanie bardziej aniżeli tradycyjny peeling efektywniejsza. Tego rodzaju zabiegi przeprowadzane są w profesjonalnych gabinetach, ponieważ potrzebny jest do togo odpowiedni sprzęt. Oczywiście, w sklepach kosmetycznych czy aptekach kupić obecnie można zestawy do samodzielnego wykonania zabiegu w zaciszu domowej łazienki, jednakże można sobie zaszkodzić, a nie pomóc, dlatego lepiej pójść do kosmetyczki. Mikrodermabrazja to nowoczesny zabieg, dzięki któremu ogólna kondycja skóry w zdecydowany sposób ulega poprawie. Pomaga także w uporaniu się z dolegliwościami, z którymi samemu nie można sobie poradzić – dla przykładu z bliznami czy głębokimi przebarwieniami. Prawdziwą popularność zaczęła zdobywać w osiemdziesiątych latach minionego stulecia, dziś zaś jest w gabinetach kosmetycznych standardem.

Wyspecjalizowane przybory do make – up

10 marca 2014

Kategoria: Pielęgnacja ciała;
Tagi: , , ,

Malując swoje oczy sprawiają nam one często wiele problemów i zazwyczaj nie lada wyzwanie. Złe kolory cieni, pojedynczy egzemplarz wyspecjalizowanego pędzelka do ich -nakładania to nie wszystkie „detale” które ważą jaki będzie efekt końcowy całej naszej pracy i wysiłku. Również do równomiernego rozłożenia podkładu są specjalne gąbeczki, właśnie one specjalizują się w tym byśmy były zadowolone z końcowego make – up. Jednak nawet najlepsze kosmetyki i narzędzia nie pomogą nam jeśli nie będziemy wiedzieć jak ich użyć , bowiem mocniejsze roztarcie cienia może zaważyć czy oko będzie oddwało swoją głębie czy może okaże się, że zostanie gorzej ukazane niż w rzeczywistości jest. Dlatego jeśli wybieramy się do profesjonalnego sklepu z artykułami typowo przystosowanymi do makijażu, poradźmy się profesjonalistki do czego konkretny pędzelek służy i jak dobierać kolory cieni by efekt był spójny i ładnie komponował się na naszych powiekach jak i równoważył z całą twarzą. Jest to bardzo ważne bo jak to się mówi, że na wygląd się nie patrzy, jednak to właśnie on przykuwa nasz wzrok do konkretnej osoby.

Bieganie – koniec z mitami!

9 marca 2014

Kategoria: Pielęgnacja ciała;
Tagi: , , ,

Wakacje to czas, kiedy chcemy by nasze ciało i sylwetka wyglądało pięknie i było umięśnione. Niestety, abyśmy osiągnęli taki efekt musimy parę miesięcy wcześniej wziąć się za siebie i zacząć powoli zwiększać sobie dawki swoich ćwiczeń. Z biegiem czasu przyzwyczaimy się do tego trybu życia. Najlepiej zacząć od biegania. Na początku krótkie dystanse, aby się nie zrazić. Jednak podstawową dobrego treningu jest odpowiedni strój. Ubranie musi być wygodne, abyśmy czuli się w nim komfortowo. Wiele znanych marek specjalizujących się właśnie w tego typu krojach może nam zaoferować takie ciuszki. Są one przystosowane dla kobiet. Buty posiadają specjalnie szerszą podeszwę kapciucha, ponieważ dużo początkowych sprinterek ma o wiele większą część przedniej stopy, niż mężczyźni. Spodnie, koszulki czy bluzy to już nasz wybór jakie kolor, rozmiar i materiał sobie wybierzemy. Najważniejsze by nasz strój nie przeszkadzał nam w uprawianym sporcie. Komfort naprawdę liczy się, od niego zależy często nasze samopoczucie w dalszym czasie biegania czy chodzenia.

Alergia na substancje zapachowe

4 marca 2014

Kategoria: Pielęgnacja ciała;
Tagi: , , ,

Alergie miewają bardzo różne oblicza i przybierają rozmaitą postać. Jedną z nich jest alergia na substancje zapachowe. Jest to reakcja organizmu na substancje pochodzenia chemicznego, które znajdują zastosowanie w przemyśle kosmetycznym w postaci aromatów. Jako ciekawostkę można w tym miejscu dodać, iż na dzień dzisiejszy przemysł kosmetyczny stosuje łącznie przeszło pięć tysięcy tego rodzaju substancji. Jednakże właściwościami uczulającymi odznacza się spośród nich zaledwie kilka. Wspomnieć tutaj można dla przykładu o takich substancjach jak aldehyd cynamonowy, absolut mchu dębowego, alkohol cynamonowy oraz olejek ilangowy. Alergia na tego rodzaju substancje zazwyczaj przyjmuje postać pokrzywki przewlekłej oraz alergiczne kontaktowe zapalenie skóry. Pamiętać tez należy, iż alergia na substancje zapachowe nie jest tym samym, co alergia na kosmetyki – to dwa bardzo różne rodzaje schorzeń.

Fototoksyczność

4 marca 2014

Kategoria: Pielęgnacja ciała;
Tagi: , ,

Jednym z zagadnień funkcjonujących w zakresie dermatologii jest tak zwana fototoksyczność. Należy pod tym pojęciem rozumieć uczulające właściwości, jakimi odznaczają się pewne chemiczne substancje. Fototoksyczność powoduje, iż komórki stają się bardziej wrażliwe na działanie słonecznych promieni. Znakomitym przykładem takich substancji są między innymi środki farmaceutyczne, w tym także antybiotyki. Kiedy wykażą takowe właściwości, może się okazać, iż jest to bardzo poważny problem przy kontynuowaniu terapii, komplikuje to jednak leczenie i trzeba wówczas leki zmieniać. Fototoksyczność to również cecha, jaka wykazują się niektóre zioła, takie jak chociażby dziurawiec. W momencie, kiedy skóra staje się nadmiernie wrażliwa na słońce, trzeba zachować szczególną ostrożność, albowiem może to doprowadzić do poważnych i rozległych oparzeń. Fototoksyczność posiada jednakże swoje dobre strony. Jest wykorzystywana przy leczeniu niektórych skórnych schorzeń, jak dla przykładu bielactwa czy nowotworów.

nastpne »